tisk-top

O společnosti

LESS & TIMBER jsme vybudovali od základů. Zkušenosti nabyté intenzivní prací jsou naší největší konkurenční výhodou stejně jako detailní znalost přesíleného dřeva. Díky LESS & ENERGY jsme energeticky soběstační a naše produkty dnes vyvážíme do celého světa.

JSME EXPERTI NA PŘESÍLENÉ DŘEVO

Naše pila je nejmodernější závod na zpracování přesíleného jehličnatého dřeva v ČR i Evropě. Unikátní technologie pásových pil dokáže zpracovat silnou kulatinu v průměru nad 40 cm. Zabýváme se komplexním zpracováním dřeva, převážně kvalitního přesíleného jehličnatého dřeva s většinovým zastoupením smrku a postupným nárůstem podílu borovice a modřínu.

NEJVĚTŠÍ VÝROBCE LEPENÉHO HRANOLU V ČR

Jsme významným producentem truhlářského a stavebního řeziva a dále radiálních lamel s navazující výrobou lepeného hranolu, jehož jsme největším výrobcem v České republice a jedním z největších v Evropě. Kromě toho vyrábíme také střešní latě a paletový přířez.

ENERGETICKY SOBĚSTAČNÁ VÝROBA

Provozujeme jednu z technologicky nejvyspělejších evropských kogeneračních jednotek na spalování dřevní biomasy, produkující elektrickou energii dodávanou do sítě a tepelnou energii využívanou v sušárnách naší pily.

Copyright ©  2020 - LESS & TIMBER, a.s.
Všechna práva vyhrazena