tisk-top

Aktuality

Nová hala v Čáslavi roste podle plánu, během odstávky se investovalo i do stávajících provozů LESS & TIMBER

Provozy v Čáslavi prošly pravidelnou odstávkou a také modernizací

Na přelomu července a srpna proběhla v areálu čáslavské pily a elektrárny dvoutýdenní odstávka výroby. Celozávodní dovolenou uvítali i zaměstnanci obou společností LESS & TIMBER a LESS & ENERGY. „Kromě rutinního úklidu a údržby strojů slouží pravidelná každoroční odstávka také k modernizaci strojního vybavení a jeho generálním opravám,“ vysvětluje důvody k letní pauze generální ředitel Ladislav Prchal a poté vypočítává výši investic: „Letos se tak do výměn a oprav strojů investovalo celkem 6 a půl milionu, náklady spojené s přerušením provozu pak dosáhly dalších 3 a půl milionu korun.“ Na čáslavské pile od srpna pracují s novým odkorňovačem, dopravníkem vedlejších produktů, kompresorem a využívají nově opravených adjustačních stanic.

Otevření nové haly se blíží, do Čáslavi budou příští rok dojíždět kolegové z Klášterce

Jak už jsme vás informovali v předešlém vydání newsletteru, společnost LESS & TIMBER se rozhodla vzkřísit původní záměr přestěhovat největší závod na výrobu lepeného hranolu v České republice z Klášterce nad Orlicí do Čáslavi a centralizovat tak výrobu. Silueta nové haly o rozloze 7 000 m2 za zhruba 75 milionů korun na čáslavském horizontu už stojí, práce budou dokončeny do konce října a zkušební provoz zahájíme od nového roku po převezení veškerého strojního vybavení z Klášterce. Náklady na novou halu, kde bude pracovat 75 lidí, by se měly drmě vrátit do sedmi let. „Od nové haly očekávám lepší návaznost ve výrobě, snížení provozních nákladů a navýšení výroby,“ říká k tomu Igor Fait.

Do Čáslavi se ale nebudou stěhovat jen stroje. Vedení společnosti se podařilo k dočasnému přemístění přesvědčit i některé stávající zaměstnance z podhůří Orlických hor. „Asi 25 až 30 lidem z Klášterce budeme zajišťovat dopravu na směny a ubytování. Pomohou nám zaučit nové zaměstnance a doufám, že někteří z nich zde zůstanou natrvalo,“ přibližuje záměr vedení Oldřich Šoba, projektový manažer. LESS & TIMBER podle něj nově shání okolo 45 nových pracovníků. Zaměstnancům závodu v Klášterci, který bude od listopadu na prodej, společnost stěhování oznámila již v únoru a kromě zákonného odstupného jim nabídla i speciální bonusy spojené s jejich přesunem do čáslavského provozu.

Copyright ©  2019 - LESS & TIMBER, a.s.
Všechna práva vyhrazena